Sodobno poslovanje postaja pretežno digitalno, zato so podatki in informacije ključnega pomena za sleherno podjetje. Temu primerno jih velja hraniti in varovati pred izgubo. Raziskave kažejo, da več kot polovica podjetij, ki utrpijo večjo izgubo podatkov, preneha delovati.
On-premise rešitve utilizirajo strojno in programsko opremo, ki je prisotna na lokaciji naročnika. Predstavljajo enkratne vložke v strojno in programsko opremo, ki je v lasti podjetja. Podjetje je s tem odgovorno za varnost vseh lokalnih resursov, ki so v celoti dedicirani podjetju. Investicija je obravnava kot CapEx in tipično predstavlja višji enkratni vložek.
Rešitve v oblaku se nahajajo na oddaljeni infrastrukturi in predstavljajo najemni model koriščenja strežniških kapacitet, ki je običajno definiran na vplačanem mesečnem ali letnem znesku. Strežniške kapacitete so v lasti in upravljnju tretje osebe, pri čemer se obračunavajo po modelu "pay-as-you-go" oz. po realni porabi. Uporabljena programska oprema se samodejno posodablja kot del aktivne naročnine. Investicija je obravnavana kot OpEx, in tipično predstavlja nižji mesečni znesek.
V podjetju Brihteja poskrbimo za varno in zanesljivo okolje podatkovnega centra na lokaciji stranke (zasebni oblak), delno ali popolno selitev poslovanja v računalniški oblak enega ali večih ponudnikov ali pa tretjo, vedno bolj pogosto možnost – kombinacijo obeh pristopov, t. i. hibridni oblak.
Strankam nudimo storitve svetovanja, implementacije in vzdrževanja visokoprepustnih, zanesljivih ter varnih omrežij.
Lokalno računalniško omrežje (LAN) skrbi, da so naprave, sistemi in aplikacije v podjetju povezani med seboj. Poleg hitrosti in zanesljivosti delovanja lokalnega omrežja je pomembna tudi varnost. Sodobna omrežja so pogosto segmentirana na ločene logične ali fizične segmente, med katerimi velja izvajati nadzor prometa.
Prostrano omrežje (WAN) je namenjeno povezovanju večih lokalnih omrežij med seboj. Na ta način podjetje ustvari celovito IT-okolje in zagotovi komunikacijo med geografsko ločenimi poslovnimi enotami. Pri prostranem omrežju je varnost prav tako izjemnega pomena, saj povezovanje teče preko svetovnega spleta (interneta).
Brezžična omrežja čedalje pogosteje postajajo zahteva poslovnih uporabnikov, saj omogočajo enostavnejše povezovanje prenosnih in mobilnih naprav, pri čemer podjetja poleg zanesljivosti in hitrosti delovanja skrbi predvsem varnost. Gradimo brezžična omrežja, ki zagotavljajo enostavno in predvsem varno uporabo vseh brezžično povezanih naprav. Zagotavljanje varnosti izvajamo na več nivojih. S celovito obravnavo vseh komunikacijskih poti zagotovimo ustrezno zaščito in rabo brezžičnega omrežja po celotni organizaciji ne glede na geografsko lokacijo.
Požarne pregrade potrebujemo za nadzor prometa med lokalnim omrežjem in internetom. Skrbnikom omogočijo temeljito analizo prometa skozi požarno pregrado in postrežejo s preglednimi poročili. V podjetju imamo dolgoletne izkušnje s svetovanjem, implementacijo in vzdrževanjem požarnih pregrad. Odlično sodelujemo z vodilnimi proizvajalci varnostnih rešitev in poskrbimo tudi za implementacijo rešitev za preprečevanje vdorov iz Interneta v lokalno omrežje (IPS).
Premoremo veliko praktičnih izkušenj z implementacijami in vzdrževanjem sistemov za izdelavo in hrambo varnostnih kopij podatkov. Strankam predlagamo t. i. pristop 3-2-1, kar v praksi pomeni, da obstajajo tri kopije podatkov – po ena na dveh različnih medijih in ena kopija na oddaljeni lokaciji. Strankam svetujemo tudi pri oblikovanju politike izdelave ter hrambe varnostnih kopij.
Veeam Backup & Replication je programska oprema za varnostno kopiranje, obnovo in kopiranje podatkov. Programska oprema je združljiva z različnimi tipi varnostnega kopiranja in jo lahko uporabljate z VMware vSphere in Microsoft Hyper-V. Deluje na virtualizacijski paltformi in je brez agentov. Poleg varnostnega kopiranja in obnovitve VM-jev lahko Veeam Backup & Replication zaščiti in obnovi posamezne datoteke in programe za okolja, kot sta Exchange in SharePoint. Ponuja lahko tudi obnovitve podatkovnih baz Oracle in Microsoft SQL na ravni transakcij.
Microsoft Azure Site Recovery (ASR) omogoča, da lahko naročnik rezervno lokacijo vzpostavi na osnovi Microsoft Microsoft Azure storitev. ASR omogoča replikacijo virtualnih strežnikov v oblak. V ta namen se na primarni lokaciji uvede novo storitev, ki teče na namenskem virtualnem strežniku. Ta skrbi za upravljanje s sistemom in redno replikacijo podatkov oblak. Replikacija se izvede po dveh ločenih principih in sicer replikacija, ki jo omogoča že sama storitev (Aktivni imenik in datotečne storitve) ter replikacija na nivoju virtualnih strežnikov. V replikacijo se po potrebi vključeni strežniki, ki naročniku predstavljajo največjo poslovno vrednost oz. najnujnejše poslovne procese.